Gdzie znaleźć miłość?

Gdzie znaleźć miłość?

Aktulności rozwój osobisty

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie „Gdzie znaleźć miłość?”. I słusznie, bo to zadanie do łatwych nie należy. Chyba nie ma jednej konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Jedni znajdują ją w szkole, na studiach, inni w pracy, jeszcze inni przypadkowo poznają swą drugą połówkę w autobusie lub szukają szczęścia w Internecie. Sposób chyba nie ma znaczenia, ważne, żeby znaleźć tą właściwą osobę.

Otwórz się na innych

Przede wszystkim trzeba być otwartym na nowe doświadczenia. Mam tutaj na myśli dawanie szansy, tym, których do tej pory nie braliśmy pod uwagę. Oczywiście należy mieć swoje wymagania! Co do tego nie mam wątpliwości, ale jeżeli macie swój wymarzony typ (np. dotyczący wyglądu – musi być wysoki blondyn i już!) to może warto otworzyć się także na inne znajomości? Nie trzeba od razu przecież o niczym decydować. Można spotykać się z kimś, tak po prostu, miło spędzać czas i przekonać się czy coś z tego wyjdzie. Jeżeli potraficie uporządkować sobie te kwestie można przejść do działania!

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest rozejrzenie się wokół siebie. Zastanów się czy w Twoim najbliższym otoczeniu nie ma osoby, z którą chciałabyś się spotkać? Może jakiś kolega proponował Ci już dwa razy spotkanie po pracy, ale stwierdziłaś, że to nie ma sensu. Nie warto od razu kogoś skreślać. Nawet jeżeli nie jest to Twój wymarzony kandydat może warto dać mu szansę? Gdy następny raz spróbuje Cię gdzieś zaprosić możesz się niezobowiązująco zgodzić, w końcu to o niczym nie świadczy. Może okazać się, że ten mężczyzna jest bardzo ciekawą osobą, czego do tej pory nie zauważyłaś, bo nie miałaś okazji. Może też okazać się, że rzeczywiście nie macie ze sobą nic wspólnego. W obu przypadkach i tak zyskujesz. Jeżeli okaże się odpowiednią dla Ciebie osobą to świetnie- sukces osiągnięty! Jeżeli jednak będzie po prostu miłym kolegą możesz zyskać w swoim gronie towarzyskim kolejną życzliwą osobę. To poszerzy Twoje kręgi znajomych i otworzy na innych ludzi.

Masz wiadomość

Obecnie bardzo popularną formą poznawania nowych ludzi jest Internet. Istnieją różne strony specjalnie dostosowane do tego, aby znaleźć miłość. Często spotykam się jednak ze sceptyczną postawą wobec takich form poznawania kogoś. Wynika to często z obawy przed oceną innych. Zupełnie niepotrzebnie! W dzisiejszych czasach jest to bardzo popularna forma poznawania ludzi, nie tylko w kontekście partnerstwa. Warto traktować ją jako nowe doświadczenie, które będziemy miło wspominać. I wcale nie musisz zakładać konta na portalu randkowym! Możesz skorzystać z różnych aplikacji czy czatów, gdzie można poznać nowych ludzi. Bardzo popularna obecnie jest aplikacja tinder, na której możesz poznać ludzi ze swojej okolicy co jest dodatkowym atutem. Zanim zupełnie się zniechęcisz spróbuj, nic Cię to nie kosztuje, a może przynieść korzyści!

 

Jak znaleźć miłość: Postaw na siebie

Inną możliwością poznania ciekawych ludzi jest udział w różnego rodzaju wydarzeniach: wystawach, koncertach, czy warsztatach. Dobrym pomysłem jest np. zapisanie się na warsztaty o tematyce, która nas interesuje. Oprócz tego, że mamy możliwość rozwijania swoich zainteresowań możemy poznać nowych ludzi. Dużym atutem jest to, że biorąc udział w takich warsztatach mamy pewność, że osoba którą tam poznamy lubi to co my. Przynajmniej tę jedną rzecz, a to bardzo dobry start. Jest to ogromna korzyść, bo już na początku znajomości mamy świadomość wspólnych zainteresowań. Taka aktywność z Twojej strony to same plusy, bo nawet jeśli nie poznasz nikogo kto Ci odpowiada, to warsztaty na pewno rozwiną Twoje umiejętności. Dotyczy to również wszystkich innych wydarzeń kulturalnych, gdzie możesz miło spędzić czas.

Nic na siłę

Podane przeze mnie rozwiązania są bardzo bezpieczne, bo w każdym z nich nic nie tracisz. Nie robisz nic na siłę, a jedynie stwarzasz okazje. I jest to wspaniałe, bo nie musisz koniecznie nastawiać się tylko na znalezienie partnera, ale masz taką możliwość. Jest to bezpieczne, ponieważ nie nastawiając się z góry na nic nie będziesz rozczarowany. Pamiętaj, aby znaleźć miłość, to nic na siłę – miłość sama przyjdzie, w najbardziej niespodziewanym momencie! Ilu ludzi tyle historii miłosnych. I każda jest zupełnie inna, niepowtarzalna i na swój sposób wyjątkowa! Każdy człowiek jest inny, ma swoje potrzeby i oczekiwania. I każdy z nas zasługuje na miłość!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments