Pamiętacie wspaniałe wydarzenie „Zmień siebie, daj siebie” organizowane przez Kobiety dla Kobiety? Teraz czas na wsparcie kobiet, których dotyczy przemoc za zamkniętymi drzwiami ich domów. Sprawdź, jak możesz pomóc!
Teraz ruszają z nową wspaniałą akcją. Akcją, która ma uświadomić przemocowe sidła, w które wpadają kobiety będąc w związkach.
Spis Treści
Ich najnowszy projekt to kampania społeczna „Za zamkniętymi drzwiami”
„Chcemy przełamać tabu, wciągnąć na światło dzienne problemy zamiatane pod dywan, jakimi są przemoc psychologiczna i emocjonalna. Kobiet dotkniętych przemocą psychologiczną jest tysiące… Codziennie słyszą: „jesteś zerem”, „jesteś beznadziejna”, „nie mogę na ciebie patrzeć, bo mi się rzygać chce”, „ty idiotko, gdyby nie ja skończyła byś pod mostem”… Większość z Nich to kobiety z niskim poczuciem wartości. Wybierają partnera przemocowca z narcystyczną naturą.
Kogoś, kto ich kosztem podwyższy swoje ego.
Paradoksalnie to silne kobiety, tyle że same o tym nie wiedzą!
Żyją w przeświadczeniu, że sobie nie poradzą i nic lepszego już je w życiu nie spotka. Kolejnym hamulcem jest poczucie wstydu i obawa przed krytyką.
Niestety bez pomocy z zewnątrz, trudno jest się wyrwać z błędnego koła. Najbardziej przykre i przerażające jest, że można przeżyć tak całe życie. Żeby coś zmienić potrzeba im odwagi i wiary we własne siły. Żeby to była przemoc za zamkniętymi drzwiami. Ale zamkniętymi z drugiej strony!
W marcu br. rozpocznie się kampania społeczna „Za zamkniętymi drzwiami” mająca na celu propagowanie wiedzy na temat przemocy psychologicznej i ekonomicznej w rodzinach.
Jak informują organizatorzy – krakowska fundacja 3-4-Start oraz Centrum Psychologiczno-Terapeutyczne „Tęcza” w tej chwili priorytetem jest nakręcenie spotu dotyczącego przemocy „bez bicia”. Akcja ma na celu uświadomienie kobietom, jak powszechnym problemem jest przemoc psychologiczna oraz ekonomiczna w związkach.
Jak podkreśla Klaudia Czapkiewicz-Ziółek, wiceprezes fundacji 3-4-Start i pomysłodawczyni kampanii „Za zamkniętymi drzwiami”, mimo coraz większej liczby informacji nt. przemocy w rodzinie, nadal zbyt wiele osób nie zdaje sobie z sprawy z tego, że są ofiarami.
– Naszymi działaniami chcemy zwrócić uwagę na ten ważny temat i przypominać, że psychiczne znęcanie traktowane jest jak przestępstwo. Równocześnie kobietom, które dostrzegają już problem, chcemy wskazywać dalszą drogę.
Jedną z inicjatyw organizatorów jest weekendowe spotkanie dla kobiet
W dniach10-11 marca br. w hotelu Górski Raj w Porębie Wielkiej odbędą się warsztaty na temat przemocy psychologicznej.
– Weekendowe warsztaty są okazją nie tylko do poszerzenia wiedzy na temat przemocy „bez bicia”, ale także spotkania w gronie świadomych i inspirujących kobiet. Wszystkie zainteresowane wyjazdem panie zapraszam do kontaktu z naszą fundacją, zostało jeszcze kilka wolnych miejsc – przekonuje K. Czapkiewicz-Ziółek.
Przemoc to nie tylko bicie
– Zbyt rzadko mówi się o tym, że przemoc to też: ciągłe zmiany zdania, które powodują brak poczucia bezpieczeństwa, wymuszanie kontaktu i bliskości poprzez jawne groźny czy manipulacje, sabotaż wspólnych przedsięwzięć czy też tzw. ciche dni. Pora, aby ten przekaz zaczął docierać do szerszego grona kobiet – przekonuje K. Czapkiewicz-Ziółek.
W zadaniu tym pomóc ma stworzenie plakatów oraz spotu telewizyjnego zachęcającego osoby uwikłane w przemoc w rodzinie do szukania pomocy.