„Mam misję do spełnienia” – zapraszamy na wywiad z Nicolą Sochacki – Wójcicką

„Mam misję do spełnienia” – zapraszamy na wywiad z Nicolą Sochacki – Wójcicką

Aktulności

Czy ktoś jeszcze nie zna @Mamaginekolog? Pora nadrobić! Zapraszamy na pełną misji rozmowę z autorką bloga „Mama ginekolog”, kobietą, żoną, mamą, lekarzem i ambasadorką kampanii Kwiat Kobiecości: Nicole Sochacki-Wójcicką.

Monika Szadkowska portal „Kobietoteka”- Na początek, chciałam zapytać, czym jest dla Pani kobiecość? Jest Pani żoną, matką, wykonuje zawód związany z kobietami. Tak naprawdę każda dziedzina Pani życia jest związana z kobiecością. Jak ją Pani sama definiuje?

– Kobiecość jest dość trudna do zdefiniowania. Dla jednej kobiety to fajne szpilki, figura, droga sukienka, kariera zawodowa. Dla drugiej natomiast gromadka dzieci, ciepło domowe, kochający mąż. Mi udaje się połączyć wszystko i tak też definiuję kobiecość – z jednej strony realizacja zawodowa, a z drugiej domowe ciepło i kochająca rodzina. A! Za bardzo kobiece uważam kobiety, które o siebie dbają i się regularnie badają. 😉

Zawód ginekologa warunkuje spotkania, rozmowy z kobietami, jest związany z dbaniem o kobiece zdrowie, przekazywaniem życia. Nie ma Pani dość kobiecego towarzystwa? Dopytuję, bo jeszcze prowadzi Pani bardzo aktywne życie w sieci, w social mediach, uczy, wspiera i pomaga nam zrozumieć zawiłości kobiecego cyklu, rozwoju ciąży, połogu, konieczności badań profilaktycznych. Czy ma Pani poczucie misji do spełnienia?

– Dość kobiecego towarzystwa? Nigdy w życiu. 😉 Mój zawód to przecież kobiety – pacjentki od maleńkości do okresu senium. Taka rola ginekologa. A co do misji… Oczywiście, że mam misję do spełnienia. Postawiłam sobie za cel mojej działalności w Internecie edukowanie kobiet – edukowanie, edukowanie i jeszcze raz edukowanie. Chcę zwiększać świadomość, chcę uczyć kobiety ich ciała. Więc tak, mam poczucie misji do spełnienia i każdą kobietę, która dzięki moim artykułom coś zmieniła w swoim życiu albo chociaż poszła do ginekologa się zbadać traktuję jako mój mały sukces.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments