Milczenie jest złotem

Milczenie jest złotem

Aktulności rozwój osobisty

Nasza redakcyjna koleżanka napisała świetny artykuł na temat umiejętności słuchania oraz mówienia, który możecie znaleźć tutaj. Przedstawia w nim jak należy słuchać i jak należy mówić aby komunikacja była dobra. Pozwolę sobie rozwinąć tę tematykę, ponieważ odnosi się to również do relacji damsko-męskich, ponieważ milczenie odgrywa w nich czasem ważną rolę.

Nie bądź egoistką!

W dzisiejszym świecie każdy jest skupiony na sobie. Myślimy o tym co dla nas wygodne, przyjemne lub o swoich problemach, jakbyśmy byli jedynymi osobami, które je posiadają. Coraz mniej skupiamy się na tym co inni mają do powiedzenia. Warto jednak zapanować nad tym i wsłuchać się w to co mówi druga osoba. Jest to szczególnie ważna wiedza przy spotkaniach damsko-męskich, co związane jest z ową tajemniczością, o której pisałam wcześniej. Kobiety, jako istoty bardziej emocjonalne, często chcą dużo wyrazić werbalnie. Czasami zbyt dużo. To dosyć egoistyczna postawa, która nie przyniesie za sobą korzyści.

Poznajmy się lepiej

Robiąc pewne rozeznanie w tej kwestii zauważyłam, że kobiety często dominują podczas spotkania z mężczyzną. Zwłaszcza pierwszego spotkania. Chcą podzielić się z rozmówcą wieloma sprawami, zasypując go zbędnymi szczegółami ze swojego życia. Będąc z kimś w związku na pewno znajdziemy na to czas. Partner powinien być dla nas wsparciem, osobą, która wysłucha i pomoże przezwyciężyć różne trudności. Jednak w przypadku pierwszych spotkań powinniśmy skupić się na drugiej osobie. Opowiadaj o sobie, ale bądź powściągliwa. Myślę, że to nie umknie jego uwadze. Twoja tajemniczość spowoduje, że sam będzie pytał.

„Lubię mówić z Tobą”

Ważne jest abyś poznała faceta, z którym się spotkałaś (siebie już znasz). Skoro zdecydowałaś się na randkę z nim, to znaczy, że coś Cię w nim zainteresowało, a więc warto poznać jakim jest człowiekiem. Dzięki temu będziesz wiedziała czy nadal chcesz się z nim spotykać, czy też wolisz uciekać od niego jak najdalej. Nie znaczy to oczywiście, że masz milczeć i tylko „grzecznie” słuchać, w końcu on Ciebie też musi poznać, ale należy zachować odpowiednie proporcje. Takie, które nie wystraszą rozmówcy i nie sprawią wrażenia bycia gadułą.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments