Na czym polega depilacja laserowa?

Na czym polega depilacja laserowa?

Artykuł miesiąca

Depilacja laserowa wykonywana w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych jest zabiegiem coraz popularniejszym i częściej wykonywanym. Nic w tym dziwnego- pozwala na uzyskanie świetnych rezultatów w postaci idealnie gładkiej skóry na dłuższy czas. Zabieg ten sprawdza się przed wyjazdami, ważnymi imprezami, ale i na co dzień- zawsze, kiedy chcemy zadbać o wygląd swojej skóry w bardziej profesjonalny sposób, aby mieć pewność, że będzie wyglądać idealnie. Na czym dokładnie polega ten zabieg i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Efektywne działanie wiązki światła lasera

Światło lasera jest wykorzystywane do wykonywania depilacji skóry, czyli usuwania włosów z wybranej partii ciała. Obecnie, zdecydowanie najlepsze efekty można uzyskać poprzez zastosowanie lasera Light Sheer™. Zabiegi zaleca się wykonywać tylko w renomowanych gabinetach wyposażonych w odpowiedni sprzęt.

Na jakiej zasadzie działa laser?

Wiązki światła lasera mają tę cechę, że dogłębnie wnikają w warstwę skóry, aby tam niszczyć cebulki włosowe. Jak można sobie wyobrazić, jest to działanie, które pozwala na dłużej pozbyć się niechcianych włosków, gdyż włosy zostają usunięte wraz z korzeniem, a nie jedynie przycięte, jak dzieje się to podczas tradycyjnego golenia. Zjawisko, jakie zachodzi przy działaniu lasera jest określane jako fototermoliza, czyli oddziaływanie lasera powoduje, że mieszki włosowe pochłaniając jego światło pochłaniają także ciepło, które je niszczy. Tym samym depilacja laserowa Wrocław może być naprawdę skuteczna. Zabieg trzeba jednak wykonywać w określony sposób.

Depilacja, a różne fazy wzrostu włosów

Przy okazji każdej depilacji zazwyczaj poruszany jest temat skuteczności zabiegów na włosy będące w różnej fazie swojego wzrostu. Zabieg depilacji laserowej zdecydowanie najmocniej oddziałuje na włosy, które reagują na wiązki światła, a więc takie, które znajdują się w fazie wzrostu. Znacznie mniejsze oddziaływanie uzyskuje się na włosach będących w fazie uśpienia. Dlatego też, dla uzyskania idealnie gładkiej skóry zaleca się powtórzyć zabieg. Dobrą częstotliwością jego wykonywania będzie okres co około 8 do 12 tygodni czasu.

Praktyczne aspekty związane z zabiegiem

Warto wiedzieć o tym, że zabieg depilacji laserowej najlepiej, aby był przeprowadzany w seriach. Na start zaleca się, aby wykonać około 5 takich serii- wówczas można pozbyć się nawet 90% niechcianych włosków ze skóry. W takim przypadku efekty naprawdę są spektakularne i bardzo zadowalające. Pamiętajmy także o tym, że każdy jest inny- jeśli do tej pory dość mocno wykonywaliśmy zabiegi depilacji w domowych warunkach- za pewne potrzebna ilość zabiegów może być większa. Kolejną istotną rzeczą jest kolor włosków- osoby o jasnych włosach najprawdopodobniej mogą wymagać takich zabiegów więcej od osób o włosach ciemnych. Zabiegów nie przeprowadza się na włosach siwych, które nie posiadają w swojej strukturze melaniny. Efekty depilacji są również uzależnione od tego, czy w organizmie panuje równowaga hormonalna.

Od czego zacząć?

Najlepiej od razu zdecydować się na konsultację w wybranym przez siebie gabinecie. Jest ona obligatoryjna. Obecnie, bardzo wiele gabinetów umożliwia także konsultację online. Jej celem jest przeprowadzenie wywiadu, a więc oszacowanie tego, jaki typ skóry posiada pacjent lub pacjentka oraz jaki posiada rodzaj włosa. Po wstępnej kwalifikacji do zabiegu wykonywane są próby laserowe. Pomagają one niemalże idealnie dobrać parametry zabiegu do osoby, na której będzie on wykonywany. Dzięki temu można uzyskać jak najlepsze rezultaty. Co istotne, już do samej próby laserowej trzeba się przygotować. Chodzi tutaj głównie o to, aby się nie golić i uzyskać około 5- dniowy odrost.

Aby możliwe było przeprowadzenie zabiegu, skóra musi znajdować się w dobrej kondycji. Nie może posiadać żadnych ran, nie może być przesuszona ani podrażniona. Na dwa miesiące przed depilacją nie zaleca się intensywnego opalania ani stosowania preparatów o działaniu brązującym na skórę. Odpowiednio wcześniej należy też zakończyć terapię retinoidami.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments