Najpiękniejszą ozdobą kobiety jest uśmiech

Najpiękniejszą ozdobą kobiety jest uśmiech

rozwój osobisty Warto przeczytać

Temat uśmiechu był poruszany w badaniach wielokrotnie. Wynika z nich, że uśmiech, nawet wymuszony, wpływa korzystnie na nasz organizm. Jednak oprócz zdrowotnych benefitów przynosi także korzyści w życiu codziennym. Dzięki uśmiechowi jesteśmy postrzegani jako osoby towarzyskie, optymistyczne, przyjazne. Nic więc dziwnego, że mężczyźni zwracają uwagę na kobiety uśmiechnięte.

Intryguj pięknym uśmiechem

Niemiecki psycholog z Georg August University Göttingen analizując badania na temat uśmiechu podsumowuje: „Rzeczywiście, badania potwierdziły, że uśmiechnięta kobieta jest oceniana przez mężczyzn jako bardziej atrakcyjna od tej z poważnym wyrazem twarzy”. Zaskakującym jest fakt, że nawet kobiety, które są uważane za piękne, ale nie są uśmiechnięte, zostały ocenione przez mężczyzn jako mniej atrakcyjne. Wynika z tego, że faktycznie najpiękniejszą ozdobą kobiety jest uśmiech. Jeżeli, więc chcesz zwrócić na siebie uwagę mężczyzny dużo się uśmiechaj. Uśmiech może być dla niego bodźcem, który sprawi, że będzie chciał się z Tobą umówić.

Uśmiech jest zaraźliwy

Z kolei badania przeprowadzone na University College (UCL) i Imperial College London jednoznaczne potwierdziły, że uśmiech jest zaraźliwy. Jeżeli nie dajecie temu wiary, sami zróbmy pewien eksperyment. Spróbujcie uśmiechać się do kogoś przez dłuższą chwilę i sprawdźcie jego reakcję. Jestem pewna, że go odwzajemni. Często jest przecież tak, że nie tylko grymas twarzy, wyrażający uśmiech, ale szczery śmiech drugiej osoby sprawia, że zaczynamy się śmiać- nawet gdy nie wiemy czemu tej osobie jest wesoło. To zabawne zjawisko, ale jakże pozytywne.

Uśmiechajmy się!

Posiadając tę wiedzę szkoda byłoby nie wykorzystać jej w relacjach damsko-męskich. Stwierdzenie bowiem, że najpiękniejszą ozdobą kobiety jest uśmiech potwierdzają nie tylko badania, ale i zauważalne reakcje w życiu codziennym. Na pewno słyszałyście stwierdzenie, że mężczyźni są wzrokowcami. Mogą nie zwrócić uwagi na to, że kobieta miała na sobie różową sukienkę i niebieskie szpilki, ale na pewno zapamiętają jakie wrażenie na nich zrobiła. I z pewnością będzie ono pozytywne, jeżeli będziemy się dużo uśmiechać. Co więcej taka postawa doda nam pewności siebie, która też jest bardzo przydatna w relacjach damsko- męskich, a czerpanie profitów z tak drobnej rzeczy będzie zauważalne nie tylko w tej sferze.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments