Peeling – kiedy warto po niego sięgnąć

Peeling – kiedy warto po niego sięgnąć

Artykuł miesiąca Zdrowie i Uroda

Peeling to nieinwazyjny zabieg, polegający na usunięciu martwych komórek naskórka. Jeżeli jeszcze nie spotkałyście się z tym środkiem pielęgnacji musicie to koniecznie nadrobić! Przynosi on bowiem ogromne korzyści, m. in. rozjaśnia przebarwienia skóry lub spłyca drobne zmarszczki. Niewątpliwie poprawia stan naszej skóry, a efekty są widoczne niemal od razu.

Rodzaje peelingów

Można wyróżnić dwie metody stosowania peelingów. Są to peelingi: mechaniczne i chemiczne. Mechaniczne to takie, przy których korzysta się z różnych narzędzi np. wykonywane laserem lub przy użyciu tarcz korundowych. Peelingi chemiczne zaś to takie, w których wykorzystuje się substancje chemiczne. Istnieją także różne rodzaje peelingów: kosmetyczny, powierzchowny, średni lub średnio głęboki i głęboki. Pierwszy z nich usuwa warstwę rogową naskórka. Każdy kolejny coraz głębiej usuwa poszczególne warstwy naskórka, tak, że ostatni z wymienionych- głęboki- usuwa zmiany do warstwy środkowej skóry.

Wymienione zabiegi są wykonywane w salonach kosmetycznych przez profesjonalnie przygotowany personel. Jednak z peelingu można również skorzystać w warunkach domowych. I choć eksperci mówią, że lepsze korzyści przynoszą te profesjonalne, to peeling wykonany w domu również przynosi pożądane efekty. A my podpowiemy Wam jak to zrobić!

Jak to działa

Peelingi działają jak delikatny papier ścierny, czyli pozbawiają nas niepotrzebnej już warstwy naskórka. Tej martwej. Mogą zawierać drobinki cukru, soli, zmielonych pestek owoców, ziarna kawy lub piasek, które zawieszone są w oleistej cieczy, nawilżającej nasze ciało. Te malutkie cząsteczki, nałożone w postaci masażu lub maski, usuwają martwy i zrogowaciały naskórek, przygotowując miejsce na nowy. Pobudzają wytwarzanie nowych komórek, dzięki którym skóra zyskuje naprawdę wiele. Staje się lepiej odżywiona i skłonna do szybszej regeneracji. Jest dotleniona, oczyszczona i przygotowana na przyjęcie składników aktywnych obecnych w kremach i balsamach, które dzięki temu wnikają głębiej w tkankę. Poprawia się jej wygląd. Peeling pomaga także w walce z cellulitem. W tym procesie stosowany jest głównie peeling solny, gdyż zawarte w nim minerały i pierwiastki wspierają skórną przemianę materii oraz stabilizują gospodarkę wodną. Systematyczne złuszczanie pozwala nam też złagodzić rozmaite zmiany skórne, przebarwienia, rozstępy, łojotok, zniwelować drobne zmarszczki i zmniejszyć blizny.

Jaki peeling stosować?

Na rynku istnieje szeroka paleta produktów do wykonywania peelingów. Zachęcają pięknymi zapachami, czy przykuwają wzrok ciekawymi opakowaniami. Ceny także są bardzo różne. Należy więc zapoznać się z proponowanymi produktami odpowiednio wcześniej, aby się nie rozczarować i nie wydać fortuny. Abstrahując od wszystkich cech wymienionych powyżej, najważniejsze jest dobranie peelingu odpowiednio do rodzaju naszej skóry.

Przy skórze suchej lepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny, który rozpuszcza martwy naskórek, a nie go ściera. Z kolei przy skórze normalnej warto stosować tradycyjne peelingi ziarniste, jednak należy go stosować z odpowiednią częstotliwością. Dla cery tłustej zaś najlepszy będzie tzw. peel-off, czyli peeling, który zastyga na skórze. Niezależnie od typu skóry warto wypróbować wybrany już peeling i od czasu do czasu zafundować naskórkowi odnowienie, dzięki czemu będzie zdrowszy, jędrniejszy i piękniejszy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments