Pewność siebie jest sexy!

Pewność siebie jest sexy!

Artykuł miesiąca rozwój osobisty

Pewność siebie to cecha, która przydaje się niemal w każdej dziedzinie życia. Taka postawa znacznie ułatwia wszelkie kontakty, pozwala osiągać sukcesy na polu zawodowym, ale i w sferze prywatnej. Nie może więc nie sprawdzać się na płaszczyźnie relacji damsko-męskich. Jest cechą pożądana u obu płci, z tą jednak różnicą, że mężczyźni nie mają oporów by ją okazywać, kobiety zaś często myślą, że nie wypada im być pewną siebie. Spróbujmy to zmienić…

Pewność siebie na co dzień

Pomimo stereotypu, że mężczyźni „boją się” pewnych siebie i inteligentnych kobiet, nie ma wątpliwości, że mężczyzna, który sam zna swoją wartość chętnie będzie obcował z kobietą na swoim poziomie. Pewność siebie jest wymieniana jako jedna z pierwszych cech, które pociągają mężczyzn. Na niektórych działa wręcz jak afrodyzjak. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ kobieta która jest pewna swojej wartości, inteligencji i walorów jest po prostu atrakcyjna. Tylko tyle i aż tyle, bo niestety kobiety zbyt rzadko okazują pewność siebie. Boją się, że zostaną uznane za osoby przemądrzałe, czy bezczelne. Zupełnie niesłusznie! Bycie pewnym siebie może być bardzo atrakcyjne, należy jednak wiedzieć jak odpowiednio wykorzystać tę cechę. Jak więc taka pewność ma wyglądać? Jest to pewność w wyrażaniu siebie z zachowaniem pewnej subtelności. Kobieta, która charakteryzuje się pewnością siebie wie, że jest atrakcyjna, inteligentna, ma swoje zainteresowania i można z nią porozmawiać na wiele tematów. Nie boi się też wypowiadać swoich poglądów, czy mieć odmienne zdanie od rozmówcy. Jednym słowem to osoba z charakterem.

Dlaczego pewność siebie jest ważna w związku?

Jak już wspomniałam pewność siebie uznawana jest przez mężczyzn za jedną z najbardziej pożądanych cech u kobiety. Warto skorzystać z tej wiedzy, ponieważ odgrywa ważną rolę nie tylko podczas randek, ale również w związku. Czy zdarza się Wam czasem narzekać na swój wygląd przy swoim partnerze? Mówienie np. „jestem za gruba”, „źle wyglądam” pozbawia nas pewności siebie a tym samym odbiera część atrakcyjności. Takie zachowanie tylko zniechęci Twojego partnera. Jeżeli masz małe niedoskonałości, które w jakiś sposób Ci przeszkadzają, spróbuj je zmienić, ale nie dawaj do zrozumienia, że coś jest z Tobą nie tak.  Skoro Twój mężczyzna widzi w Tobie wiele zalet, to na pewno je masz! Faceci lubią konkrety, chcą widzieć i podziwiać, więc warto dać im tę szansę. Zapewnić to może pewność siebie, która tylko wzmocni poczucie Twojej wyjątkowości.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments