Regulacja brwi - jak wykonać ją poprawnie?

Regulacja brwi – jak wykonać ją poprawnie?

Warto przeczytać

Brwi to jeden z najważniejszych elementów naszej twarzy, od którego zależy jej wyraz. Mogą one, między innymi, złagodzić lub wyostrzyć nasze rysy. Nic więc dziwnego, że regulacja brwi to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, który wykonujemy w domu. Jak jednak wykonać ją poprawnie? Sprawdź nasz praktyczny poradnik!

Regulacja brwi w domu

Choć regulacja brwi w domu wydaje się prostym zabiegiem, czasami może okazać się nie lada wyzwaniem. Gdyż jeśli nieumiejętnie pozbędziemy się części włosków, “nabawimy” się sporych ubytków, a w efekcie brwi będą miały nieregularny kształt. Jak więc wyregulować brwi, aby cieszyć się piękną i zdrową oprawą oka? Sprawdź poniższe zasady, które ułatwią Ci to zadanie!

1. Wybierz odpowiednie akcesoria.

Właściwe narzędzia do regulacji brwi to połowa sukcesu. Przede wszystkim zaopatrz się w dobrej jakości pęsetę, która będzie ci wygodnie trzymać oraz, która będzie w łatwy sposób łapać nawet najcieńsze i najkrótsze włoski. Jaką pęsetę wybrać? Jest to zależne od twoich preferencji. Na rynku dostępne są pęsety z prostą i skośną końcówką, jednak obie równie dobrze radzą sobie z wyrywaniem włosków. Ponadto możesz wybrać pomiędzy klasyczną, jednostronną pęsetą lub dwustronną pęsetą, która posiada dodatkowo końcówkę do usuwania wrastających włosów. Warto, abyś zaopatrzyła się także w szczoteczkę, którą ułożysz brwi w oczekiwanym kierunku. Dzięki temu szybciej zauważysz niechciane włoski, których należy się pozbyć w pierwszej kolejności. 

 

  • Znajdź właściwe światło oraz lusterko.

Gdy już posiadasz pęsetę oraz szczoteczkę – czas na znalezienie właściwego lusterka. Warto wybrać takie z powiększającą taflą, co pozwoli ci na zauważenie nawet najmniejszych włosków oraz zwiększy twoją precyzję podczas depilacji. Ponadto wybierz lusterko stojące, dzięki temu będziesz mogła przenieść je w każdej chwili. Dlaczego jest to tak ważne? Regulację brwi najlepiej wykonywać w świetle dziennym, które pokaże ci wszystkie włoski, w odróżnieniu od sztucznego, które może nieco zakłamywać, a więc “ukryć” niechciane owłosienie. Jako, że światło dzienne może być najlepsze w różnych porach dnia w różnych częściach twojego domu – warto posiadać lusterko stojące, a więc i przenośne.

2. Przygotuj skórę.

Przed regulacją brwi, dokładnie oczyść skórę (np. pianką lub płynem micelarnym), a następnie ją stonizuj. Regulację brwi łatwiej wykonać także po kąpieli, gdyż ze względu na wilgoć i ciepło skóra staje się rozpulchniona. W efekcie włoski będą łatwiej wychodzić, a sama depilacja będzie mniej bolesna. 

3. Wybierz idealny kształt brwi.

Zanim rozpoczniesz proces wyrywania włosków, zastanów się, jaki kształt chcesz nadać swoim brwiom. Nie kieruj się jednak modą, a osobistymi preferencjami oraz tym, jaki kształt brwi będzie odpowiedni przy twoim kształcie twarzy oraz typie urody. Na przykład cieńsze brwi sprawią się jeśli posiadasz drobną i szczupłą twarz. Jeśli jednak charakteryzuje cię na przykład kwadratowy kształt twarzy, w twoim przypadku zdecyduj się na szersze brwi.

4. Wyrywaj prawidłowo włoski.

Podczas depilacji naciągaj delikatne skórę, co pozwoli ci na szybsze wyrywaniu włosków. Pamiętaj, aby włoski usuwać zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Owłosienie usuwaj etapami. Jeśli okaże się że dany kształt nie jest wystarczająco dobry, spróbuj usunąć kilka kolejnych włosków z następnej warstwy. Dla ułatwienia kontury oczekiwanego kształtu możesz narysować za pomocą kredki do brwi czy do ust.

Profesjonalna regulacja brwi

Alternatywą dla domowej regulacji brwi jest ta wykonana przez stylistkę w salonie kosmetycznym. Profesjonalna regulacja brwi posiada wiele zalet. Sprawdzi się ona w szczególności, jeśli nie mamy wprawy w samodzielnej depilacji brwi, bądź nie wiemy, jaki kształt brwi będzie dla nas odpowiedni. Doświadczona stylistka dobierze najbardziej pasujący do twojego kształtu twarzy i urody kształt brwi, zaś sama depilacja będzie praktycznie bezbolesna, gdyż stylistka dobrze wie, jak nie sprawić ci dyskomfortu podczas zabiegu. 

Regulacja brwi w salonie może zostać uzupełniona henną, bądź laminacją, która ujarzmi włoski nadając im odpowiedni kształt i kierunek. Ponadto laminacja pozwala na odżywienie włosków, dzięki temu staną się lepiej odżywione i będą wyglądać na zdrowsze. Gdzie wykonać taki zabieg? Studio Bodybar na warszawskim Mokotowie to zdecydowanie miejsce, w którym kompleksowo zadbasz o oprawę oka. Już dziś umów się zabieg z doświadczoną stylistką Bodybar pod nr tel. 22 403 02 02 lub 797 772 228.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments