Szklarska Poręba noclegi – widok na Szklarską Porębę z lotu ptaka

Szklarska Poręba – noclegi i apartamenty w górach dla aktywnych, rodzin z dziećmi i seniorów

Aktulności Warto przeczytać

Apartamenty w górach to hit urlopowy dla wielu ludzi – ale gdzie najchętniej wybierają noclegi? Szklarska Poręba to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Polsce. Położona na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich ma wszystko, co potrzebne do udanego wypoczynku – można tam znaleźć liczne szlaki piesze i rowerowe, muzea oraz miejsca rozrywki, a także komfortowe apartamenty. Szklarska Poręba jest więc doskonałym wyborem na urlop dla wszystkich: zarówno osób aktywnych, rodzin z dziećmi, jak i seniorów.

Szklarska Poręba – noclegi na każdą porę roku!

Szklarska Poręba nie zalicza się co prawda do największych miejscowości (liczy około 7 tys. mieszkańców), ale stanowi bardzo popularny ośrodek turystyczny w polskich górach. Przesądza o tym przede wszystkim jej położenie między Karkonoszami a Górami Izerskimi. Latem przyciąga miłośników zdobywania górskich szczytów, zimą zmienia się w kurort z doskonale przygotowanymi trasami narciarskimi.

Na noclegi w Szklarskiej Porębie chętnie decydują się jednak nie tylko osoby aktywne – Szklarska apartamenty często wynajmują także rodziny z dziećmi oraz seniorzy. W tej miejscowości nikt nie narzeka na nudę i brak rozrywek!

Apartament Szklarska Poręba – dla aktywnych zdobywców górskich szczytów

Jak już wspomniano, noclegi w Szklarskiej to świetna opcja na urlop dla osób preferujących aktywny wypoczynek, np. w postaci całodziennych wędrówek po górach. W samej miejscowości, jak i w najbliższej okolicy znajdują się liczne trasy piesze o różnym stopniu trudności, za każdym razem zapewniające jednak możliwość podziwiania zapierających dech w piersiach górskich widoków. Do łatwiejszych tras zalicza się Szlak Waloński, prowadzący do najważniejszych zabytków miasteczka, a także szlak do słynnego Wodospadu Kamieńczyka. Bardziej zaawansowani piechurzy mogą zdecydować się na liczącą 20 km pętlę ze Szklarskiej Poręby przez schronisko na Hali Szrenickiej, Śnieżne Kotły i schronisko pod Łabskim Szczytem.

Po górskich wędrówkach konieczny jest oczywiście wypoczynek. Doskonałe warunki zapewniają liczne apartamenty Szklarska Poręba, takie jak Sun & Snow Resorts oraz Sun & Snow Resorts II, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Szklarska Poręba – noclegi: bon turystyczny wciąż działa dla rodzin z dziećmi!

Na wynajem apartamentu w Szklarskiej bez obaw mogą zdecydować się także rodziny z dziećmi. Można tam poczuć wyjątkową atmosferę gór nawet bez zapuszczania się na trudne szlaki piesze – na łatwych trasach spacerowych wokół miasteczka zorganizowany został przystosowany do możliwości dzieci Magiczny Szlak Ducha Gór. Całą rodziną warto odwiedzić Park Dinozaurów zlokalizowany na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, Ogród Ducha Gór z kilkoma domkami tematycznymi (m.in. Chata Wodnika i Chata Skrzata), zabytkową osadę Walończyków oraz Leśną Hutę. We wszystkich tych miejscach można miło spędzić czas, a także dowiedzieć się więcej o historii regionu i wziąć udział w warsztatach.

I jeszcze jedna ważna kwestia dla rodziców planujących noclegi w Szklarskiej Porębie – bon turystyczny jest honorowany w zdecydowanej większości tamtejszych apartamentów i dzięki temu można zorganizować wyjazd w korzystniejszej cenie! Należy pamiętać, że trzeba go wykorzystać do marca 2023 roku.

Szklarska Poręba noclegi centrum – idealne dla seniorów

Także seniorzy bardzo chętnie decydują się na Szklarska Poręba noclegi. Apartamenty w centrum są idealne dla osób starszych, które niekoniecznie chcą spędzić urlop na wielogodzinnych górskich wędrówkach, ale chętnie zwiedzą atrakcje zlokalizowane w mieście i jego bezpośredniej okolicy. Z pewnością warto odwiedzić Muzeum Karkonoskie mieszczące się w zabytkowym domu Gerharta i Carla Hauptmannów. Obejrzeć tam można zarówno wystawę poświęconą pisarzom, jak i wystawy o kulturze i sztuce regionu. Miłośnicy malarstwa spędzą fascynujący czas w domu Wlastimila Hofmana – malarza i poety. Na liście miejsc do zwiedzenia należy umieścić także Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN, Muzeum Mineralogiczne, Muzeum Ziemi Juna oraz Muzeum Energetyki.

Dla seniorów istotne są także walory zdrowotne pobytu w Szklarskiej Porębie. Choć oficjalnie nie posiada ona statusu uzdrowiska, to jednak noclegi w górach, obcowanie z przyrodą, oddychanie czystym powietrzem i aktywność fizyczna – chociażby w postaci spacerów – zawsze są korzystne dla samopoczucia i zdrowia.

Jak widać, istnieje naprawdę wiele opcji dla osób planujących Szklarska Poręba noclegi. Tanio można zarezerwować je dzięki bonowi turystycznemu, seniorzy docenią apartamenty w centrum niedaleko muzeów, a miłośnicy górskich wędrówek – komfortowe miejsca blisko tras. Możliwości jest mnóstwo! Noclegi w górach to niezawodna opcja dla każdego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments